Katedra Geologii Ogólnej i Geoturystyki

geoturystyka, sedymentologia, geologia regionalna, mikropaleontologia, dendrochronologia, kartografia, GIS, modelowanie przestrzenne, geostatystyka


Nagrody dla publikacji "Geostrada Sudecka. Przewodnik geologiczny"

6 Międzynarodowy Konkurs Najlepsze Wydawnictwa o górach

W ramach 24. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie w 2021 roku odbył się 6. MIĘDZYNARODOWY KONKURS „NAJLEPSZE WYDAWNICTWA O GÓRACH”, którego organizatorami są Targi w Krakowie, Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz Wydawnictwo „Karpaty” – Andrzej Łączyński w Krakowie.


W 6. Konkursie w 2021 roku brało udział 45 wydawców z ośmiu krajów (Austria, Bułgaria, Czechy, Kanada, Polska, Słowacja, Ukraina i Wielka Brytania), którzy zgłosili do Konkursu 116 wydawnictw. Wśród laureatów lub wyróżnionych w Konkursie znalazły się wydawnictwa z Austrii, Bułgarii, Czech, Kanady, Polski, Słowacji, Ukrainy i Wielkiej Brytanii.


Miło jest nam Państwa powiadomić, że trzytomowa publikacja pracowników naszej Katedry pod tytułem "Geostrada Sudecka. Przewodnik Geologiczny. Tom I-III" zdobyła w kategorii "Przewodniki" I nagrodę.


Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się 16.10.2021 w trakcie trwających 24. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Nagrodę z rąk organizatorow odbierali przedstawicielka Wydawnictw AGH Pani Julia Strzyżewska oraz redaktorzy i autorzy publikacji dr inż. Tomasz Bartuś oraz dr inż. Marek Łodziński (więcej).


I miejsce w kategorii przewodniki w 6 Międzynarodowym Konkursie Najlepsze Wydawnictwa o górach

Redaktorzy i współautorzy przewodnika dr inż. Tomasz Bartuś i dr inż. Marek Łodziński prezentują dyplom i statuetkę I nagrody w kategorii "przewodnik" w 6 Międzynarodowym Konkursie "Najlepsze Wydawnictwa o górach"


I miejsce w kategorii przewodniki w 6 Międzynarodowym Konkursie Najlepsze Wydawnictwa o górachGaudeamus – nagroda Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych

Redaktorzy i współautorzy przewodnika dr inż. Tomasz Bartuś i dr inż. Marek Łodziński na stoisku targowym Wydawnictw AGH prezentują dyplom wyróżnienia w konursie w "Gaudeamus – nagroda Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych"


16 października, w trakcie 24. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, zostały także wręczone nagrody i wyróżnienia w Konkursie „Gaudeamus – nagroda Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych” Kraków 2021. Celem konkursu jest promowanie i wyróżnianie uczelnianych oficyn wydawniczych za publikowanie najbardziej wartościowych polskich książek naukowych i dydaktycznych. Miło jest nam Państwa powiadomić, że Wydawnictwo AGH otrzymało wyróżnienie za publikację "Geostrada Sudecka. Przewodnik Geologiczny. Tom I-III".

Wyróżnienie w konursie w Gaudeamus – nagroda Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych


Geostrada Sudecka. Przewodnik geologiczny. wiadomości ogólne
Geostrada Sudecka. Przewodnik geologiczny. Tom 1
Geostrada Sudecka. Przewodnik geologiczny. Tom 2
Geostrada Sudecka. Przewodnik geologiczny. Tom 3
W  sprzedaży
 

Jest! - ukazał się e-podręcznik Geologia cz. I - Ziemia i procesy endogeniczne

Geologia cz. I - Ziemia i procesy endogeniczne

Ukazała się I cześć e-podręcznika Geologia cz. I - Ziemia i procesy endogeniczne autorstwa naszych kolegów pod redakcją prof dr hab. inż. Tadeusza Słomki

Więcej

Wyróżnienia dla naszych pracowników

dr inż. Ewa Welc

Nasi Koledzy - dr inż. Ewa Welc i dr inż. Krzysztof Miśkiewicz otrzymali prestiżowe wyróżnienia.

Więcej

Grant EOG na rozwój edukacji z zakresu geoturystyki i geoparków

EOG grant - Program Edukacja

W ramach Programu Edukacja (MF EOG 2014-2021), pracownicy KGOiG otrzymali grant na projekt "Geoturystyka i geoparki – rozwój edukacji w naukach o Ziemi i środowisku dla zrównoważonych społeczeństw".

Więcej
 
 

Nagrody dla publikacji "Geostrada Sudecka. Przewodnik geologiczny"

Nagroda dla Przewodnika po Geostradzie Sudeckiej

W ramach konkursów towarzyszących 24. Międzynarodowym Targom Książki w Krakowie w 2021 roku publikacja "Geostrada Sudecka. Przewodnik geologiczny" zobyła nagrody.

Więcej

Metodyka oceny georóżnorodności

Struktura i różnorodność abiotycznych komponentów krajobrazu w ocenie i delimitacji obszarów chronionych na przykładzie Ojcowskiego Parku Narodowego i jego otoczenia

Nakładem Wydawnictw AGH ukazała się książka Tomasza Bartusia p.t. "Struktura i różnorodność abiotycznych komponentów krajobrazu w ocenie i delimitacji obszarów chronionych na przykładzie Ojcowskiego Parku Narodowego i jego otoczenia".

Więcej

Tytuł Małopolanina Roku dla prof. dr hab. inż. Tadeusza Słomki

prof. dr hab. inż. Tadeusz Słomka

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski przyznało tytułu Małopolanina 2020 roku. Tym wyróżnieniem został uhonorowany prof. dr hab. inż. Tadeusz Słomka, Rektor AGH w latach 2012–2020.

Więcej